Nr. Crt. Județ Numele, inițiala tatălui și prenumele elevului Clasa Școala Localitatea
1 Alba COMAN  V. Ilișca Anișoara XI Colegiul Naţional Militar „Mihai Viteazul"  Alba Iulia
2 Alba DĂIAN P.  Petre Mihai IX Colegiul Naţional „Lucian Blaga"  Sebeș
3 Alba BÎRLUȚIU  V. Claudiu Andrei XI Colegiul Național „Horea Cloșca și Crișan” Alba Iulia
4 Arad FOLCUȚ E.V. Iulia XII Colegiul Național „Moise Nicoară” Arad
5 Arad LILE F.T. Tudor IX Colegiul Național „Moise Nicoară” Arad
6 Argeș ILIE O.P. Diana Andreea XI Colegiul Naţional „Zinca Golescu” Piteşti
7 Argeș IVAȘCU M. Liana Maria X Colegiul Naţional „Ion C. Brătianu” Piteşti
8 Argeș MANEA F.L. Constantin Tony XI Colegiul Naţional „Ion C. Brătianu” Piteşti
9 Bacău CARAGEA C. D. Radu Laurențiu X Colegiul Național ,,Gheorghe Vrănceanu" Bacău
10 Bacău PINTILESCU F. Andrei IX Colegiul Național ,,Gheorghe Vrănceanu" Bacău
11 Bacău PINTILIE R. Sebastian Romeo X Colegiul Național ,,Vasile Alecsandri” Bacău
12 Bacău BELCIU I. Miruna-Ioana XI Colegiul Național ,,Gheorghe Vrănceanu" Bacău
13 Bihor CIARNĂU C. Diana Maria X Liceul Teoretic „Onisifor Ghibu"  Oradea
14 Bihor ȘTEFAN-PANTIȘ C. Raul XI Liceul Teoretic „Onisifor Ghibu"  Oradea
15 Bihor SLAVOIA F.Alexandru IX Colegiul Național „Emanuil Gojdu"  Oradea
16 Bistrița-Năsăud COSTIN V. Rareș-Alexandru X Colegiul Național „Liviu Rebreanu”  Bistrița
17 Bistrița-Năsăud ZOLTAN G.D. Răzvan Daniel XII Colegiul Național „Liviu Rebreanu” Bistrița
18 Bistrița-Năsăud PETRUȘCA N.S. Sergiu XI Colegiul Național „Liviu Rebreanu”  Bistrița
19 Botoșani OPRIȚĂ  P. Ștefan Simion XI Liceul „Regina Maria” Dorohoi
20 Botoșani HRIȚCU C. Andrei  Alexandru XII Liceul „Regina Maria” Dorohoi
21 Botoșani IUREA  C. A.  Iasmina X Colegiul Național „Mihai Eminescu” Botoșani
22 Botoșani GAFIȚA  C. Gabriela Maria IX Liceul Teoretic „Grigore Antipa” Botoșani
23 Botoșani MURARIU   M. Dănuț X Colegiul Național „Mihai Eminescu” Botoșani
24 Braşov  DRAGOMIR D. Manuel Alexandru XII Colegiul Național „Andrei Șaguna” Brașov
25 Braşov  IOVA V.C. Olga X Colegiul Național „Andrei Șaguna” Brașov
26 Braşov  VOROVENCI I. Rareș Ionuț X Colegiul Național „Andrei Șaguna” Brașov
27 Braşov  DIMITRIU N.G. Ștefan IX Colegiul Național „Andrei Șaguna” Brașov
28 Braşov  LUPȘOR I. Ana XI Colegiul Național „Andrei Șaguna” Brașov
29 Brăila DATCU C. Diana Cristina XII Colegiul Național „Gh. M. Murgoci" Brăila
30 Brăila PĂUN T. Irina Nicoleta XI Colegiul Național „Gh. M. Murgoci" Brăila
31 Brăila CONSTANTIN A. Alexandru X Colegiul Național „Gh. M. Murgoci" Brăila
32 București COTÎRLAN A. Anca Luiza XI Colegiul Național „Sfântul Sava" București
33 București SIMA  M. Andreea X Colegiul National de Informatica "Tudor Vianu" București
34 București ROTARIU  T. Traian XI Colegiul Național „Sfântul Sava" București
35 București STOIAN M.M. Mihnea XI Colegiul National de Informatica „Tudor Vianu" București
36 București ANGHEL  A. Andrei Constantin IX Colegiul National de Informatica "Tudor Vianu" București            
37 București GHIȚĂ D. Antonia Alma IX Liceul Teoretic Internațional de Informatică București
38 București DIŢĂ  C. Alexa Maria X Colegiul Național „Sfântul Sava" București
39 București BOGDAN F. Ana-Maria XI Colegiul Național „Sfântul Sava" București
40 București ABRUDAN T. Alexandru XI Colegiul National de Informatica „Tudor Vianu" București
41 București MOCIOI  N. Tudor Gabriel IX Colegiul National de Informatica „Tudor Vianu" București
42 București SAVIN F.C. Eva Maria IX Colegiul Național „Mihai Viteazul" București
43 București TĂRĂBĂȘANU – MIHĂILĂ  T. Ioana Elena XI Colegiul Național „Sfântul Sava" București
44 București EDU A. Irina Alexandra XII Colegiul Național „Sfântul Sava" București
45 București RADU O. Daria Ioana XI Colegiul Național „Mihai Viteazul" București
46 București MARIN  B. Andrei IX Colegiul National de Informatica „Tudor Vianu" București
47 Buzău PIRON N. Eugen Marian IX Colegiul Național „B.P. Hasdeu" Buzău
48 Buzău MOCANU F.L. Carmen Elena XII Colegiul Național „B.P. Hasdeu" Buzău
49 Buzău ȘERBAN C.F. Tudor  IX Colegiul Național „B.P. Hasdeu" Buzău
50 Buzău POPESCU C. Mădălina XII Colegiul Național „B.P. Hasdeu" Buzău
51 Buzău PÎRLOG G. Lorin Manuel XI Colegiul Național „B.P. Hasdeu" Buzău
52 Călăraşi BALTAC N.Sorana Gabriela X Liceul Teoretic „Neagoe Basarab" Olteniţa
53 Cluj CREȚ A.D. Andreea Nicoleta XI Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu"  Cluj-Napoca
54 Cluj MOLDOVAN A.O. Andreea XI Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu"  Cluj-Napoca
55 Cluj PETHO J.Z. Robert Istvan X Colegiul Național „Mihai Viteazul" Turda
56 Constanța BUTILCĂ D. Rareș Dumitru X Colegiul Național „Mircea cel Bătrân” Constanța
57 Constanța GHEORGHE D. Arina Ilinca IX Liceul Teoretic „Ovidius” Constanța
58 Constanța NICOLAE M.R. Constantin Daniel X Liceul Teoretic „Ovidius” Constanța
59 Constanța SOPORAN D. Mihail X Liceul Teoretic „Ovidius” Constanța
60 Constanța MIHAIL D. Andrei Alexandru XI Liceul Teoretic „Ovidius” Constanța
61 Constanța MARDARU G. Gabriel Darius IX Colegiul Național „Mircea cel Bătrân” Constanța
62 Constanța LASCU A. Alina X Colegiul Național „Mircea cel Bătrân” Constanța
63 Covasna PĂTRÂNJEL G. C.  David George IX Colegiul Național „Mihai Viteazul” Sf. Gheorghe
64 Covasna STOICA L. Mihnea Ioan XI Colegiul Național „Mihai Viteazul” Sf. Gheorghe
65 Dâmbovița BUZĂȚOAIA I. Lorena Gabriela XI Colegiul Național ,,Ienăchiţă Văcărescu" Targoviste
66 Dolj PAPUC M. David Andrei X Colegiul Național „Carol I” Craiova
67 Dolj ŞERBANA S. Oana Laura XI Colegiul Național „Carol I” Craiova
68 Dolj STĂNĂŞEL C. Elena Mădălina XII Colegiul Național „Frații Buzești” Craiova
69 Dolj CĂLINA D. Florian Chiriac XI Colegiul Național „Frații Buzești” Craiova
70 Dolj ROMANESCU G. George Radu XII Colegiul Național „Frații Buzești” Craiova
71 Galați NEAGU N. Andrei Traian  XI Liceul Teoretic „Emil Racoviță”  Galați
72 Galați LEONTE M. Petru XI Colegiul Naţional „Mihail Kogălniceanu”  Galați
73 Galați BEJAN F. A. Alexandra IX Colegiul Naţional „Vasile Alecsandri”  Galați
74 Galați CUCU A. Cristian Alin XII Colegiul Naţional „Alexandru Ioan Cuza”  Galați
75 Giurgiu SIMION A.M. Diana Maria XI Colegiul Naţional „Ion Maiorescu”  Giurgiu
76 Giurgiu BUZEA M. Alexandru Mihai Iulian X Colegiul Naţional „Ion Maiorescu”  Giurgiu
77 Gorj CLIPICI M.Constantin Mădălin XI Colegiul Naţional „Ecaterina Teodoroiu" Târgu Jiu
78 Gorj BÎCOI M.N. Darius Sebastian X Colegiul Naţional „Tudor Vladimirescu" Târgu Jiu
79 Gorj POPEANGĂ A.G. Mihnea Ștefan X Colegiul Naţional „Tudor Vladimirescu" Târgu Jiu
80 Hunedoara POTOPEA P. N. Daniel XI Colegiul Național „Iancu de Hunedoara”  Hunedoara
81 Hunedoara FAUR D. A. G. Ștefana-Ana-Maria XI Colegiul Național „Decebal”  Deva
82 Hunedoara MUNTEAN R. Mara X Colegiul Național „Decebal”  Deva
83 Ialomița PÎRCIULESCU C. Daniela  XI Colegiul Național „Mihai Viteazul” Slobozia
84 Ialomița SĂCELEANU L. Andrei Iulian XI Liceul Teoretic „Carol I” Fetești
85 Iasi OLTEANU L. Dragoș Mihai XII Colegiul Național Iași Iași
86 Iasi PERDUN P. Patricia X Colegiul Național Iași Iași
87 Iasi OBADA C. George XI Colegiul Național Iași Iași
88 Iasi LUPULEASA R. Mircea X Colegiul Național Iași Iași
89 Iasi STRUGARU C. Irina Malina XII Colegiul Național Iași Iași
90 Iasi PETRESCU A.C. Bianca XI Colegiul Național Iași Iași
91 Iasi POPA G.C. Ioana Maria XI Colegiul Național Iași Iași
92 Maramures ARDELEAN C. Emeric Claudiu  X Colegiul Național „Gheorghe Șincai" Baia Mare
93 Maramures HERZAL E.V.Radu IX Colegiul Național „Gheorghe Șincai" Baia Mare
94 Maramures SAVA S.S. Bogdan XI Colegiul Național „Gheorghe Șincai" Baia Mare
95 Mureș TOMA I.A. Daniel XII Colegiul Național „Al. Papiu Ilarian” Târgu Mureș
96 Mureș ENGEL T. Botond XII Liceul Teoretic „Bolyai Farkas” Târgu Mureș
97 Mureș MĂTIEŞ  O. Georgiana Mălina XII Colegiul Național „Al. Papiu Ilarian” Târgu Mureș
98 Neamț MAZILU D. Teodor XI Colegiul Național „Petru Rareș”  Piatra Neamț
99 Neamț MIRON I. Raluca-Andreea XI Colegiul Național „Petru Rareș”  Piatra Neamț
100 Neamț POPESCU L. Alexandru-Nicolae XI Colegiul Național de Informatică  Piatra Neamț
101 Olt PĂTRAȘCU N. Gabriela - Alexandra XII Colegiul Național „Radu Greuceanu" Slatina
102 Olt IONEL M. Andrei-Răzvan X Colegiul Național „Radu Greuceanu" Slatina
103 Prahova JUMĂREA A.E. Ştefan Dorin X Colegiul Naţional „Nicolae Iorga” Vălenii De Munte
104 Prahova POPA L.N. Ioan Laurențiu XI Colegiul Național „Ion Luca Caragiale" Ploiești
105 Prahova CÎRSTEA G. Ioan Cristian X Colegiul Naţional „MihaiViteazul”  Ploiești
106 Prahova CANȚĂR GOGITIDZE G. David Nicholas  IX Colegiul Naţional „MihaiViteazul”  Ploiești
107 Satu Mare DORNEA G.A. Rareș George X Colegiul Național „Mihai Eminescu” Satu Mare
108 Satu Mare ARTENI C. Dan XI Colegiul Național „Mihai Eminescu” Satu Mare
109 Satu Mare ILEȘ L. Ioan Rareș IX Colegiul Național „Ioan Slavici” Satu Mare
110 Satu Mare ARDELEAN D.P.I. Andrei Gavril X Colegiul Național „Mihai Eminescu” Satu Mare
111 Sălaj OLĂHUȚ C.I.C. Alexandra Maria XI Colegiul Național „Silvania” Zalău
112 Sibiu PRODAN I. Maria XI Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu
113 Sibiu LUPEAN V.T. Sebastian Teodor XII Colegiul Național „Gheorghe Lazăr” Sibiu
114 Suceava MARCAN D. Teodor X Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava
115 Suceava PRICOPAȘ M. Adelina Gabriela XI Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Suceava
116 Suceava DRĂGAN Ștefan Mihai XII Liceul Teoretic „Ion Luca” Vatra Dornei
117 Teleorman CĂLIN M. Dragoș - Ștefan XII Colegiul Naţional „Unirea"  Turnu Măgurele
118 Teleorman MONEA V. Cristina - Nicoleta XII Liceul Teoretic  Zimnicea
119 Timiș BANU ȚĂRAN F. Paul Cristian XII Liceul Teoretic „William Shakespeare" Timișoara
120 Vaslui BOTAŞ F.C. Dana Alexandra XI Colegiul Naţional „Gh. Roşca Codreanu“ Bârlad
121 Vaslui SÎRBU V. Tudor Octavian XII Colegiul Naţional „Cuza Vodă“  Huşi
122 Vaslui BORDEIANU S. Andrei XI Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu” Vaslui
123 Vaslui MUNTEANU M.M. Andu Florin XI Colegiul Naţional „Gh. Roşca Codreanu“ Bârlad
124 Vaslui STOIAN C. Cătălin XI Colegiul Naţional „Gh. Roşca Codreanu“ Bârlad
125 Vaslui AILIOAEI C.E. Tudor  Călin XI Liceul Teoretic „Mihail Kogălniceanu” Vaslui
126 Vâlcea LICU L.C. Mihail Călin XI Colegiul Energetic Vâlcea
127 Vâlcea ROATĂ C. Ștefan Cristian XI Colegiul Național „Mircea cel Bătrân" Râmnicu Vâlcea
128 Vâlcea ANGHELINA I. Ion Marian X Colegiul Național „Gib Mihăescu" Drăgășani
129 Vâlcea CIAUȘESCU C. Constantin Petrișor X Colegiul Național „Gib Mihăescu" Drăgășani
130 Vrancea BĂCIOIU D. Mihnea X Colegiul Național „Unirea” Focșani
131 Vrancea GROSU M. Viviana X Colegiul Național „Unirea” Focșani
132 Vrancea DODOIU D. Tudor XII Colegiul Național „Alexandru Ioan Cuza” Focșani